• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Třebíč: Festival "Buď fér a ochutnej africkou hudbu"

Devátý červencový den zněla třebíčským zámeckým parkem opět africká hudba. Konal se zde druhý ročník festivalu „Buď fér a ochutnej africkou hudbu a fairtradovou kávu.“

Odpolední program zahájily Arabky z Vysočiny (konkrétně z Okříšek) a místostarosta Vladimír Malý, politik Projektu Zdravé město Třebíč. Svou účastí akci podpořila i místostarostka Marie Černá, která se na radnici věnuje propagaci a osvětě fair trade. Tanečnice Zuzka Žatečková pak v emotivním vystoupení zatančila tanec čtyř živlů (země, vody, vzduchu a ohně).
Následoval zhruba hodinový program nejpopulárnějšího souboru Afriky IYASA. Jedná se o uměleckou školu ze Zimbabwe, která sdružuje řadu proškolených umělců v oblasti tance, zpěvu, divadla, ale také poezie či filmu. Škola vznikla v 21. století ve snaze podporovat a propagovat zájmy mladých umělecky založených a talentovaných lidí.

Akci pořádalo Zdravé a Fairtradové město Třebíč a Muzeum Vysočiny Třebíč. To vše za finanční podpory Zdravého Kraje Vysočina. Vstup byl zdarma.
[...]

Třebíč

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe z tématu