• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Litoměřice: Hry na chodníku nejen zabaví, ale i vzdělají

Litoměřické děti se baví hrou na chodníku a zároveň se vzdělávají v oblasti třídění odpadu. Na několika místech totiž byly vytvořeny tzv. enviromentální hry na chodník. Vzdělat se a zároveň si pohrát na čerstvém vzduchu mohou děti odedneška na ploše před ekologickým střediskem Sever v Litoměřicích. Tato hra není ve městě jediná.

První hra na chodníku vznikla minulý týden před azylovým domem. Další je namalována na plochu před Základní školou Havlíčkova. „Vytipovala jsem místa ve městě, kde se pohybuje hodně dětí, jako jsou prostory u škol a nevyužité betonové plochy na sídlištích,“ vysvětluje rozmístění hřišť iniciátorka projektu Miroslava Jirků z odboru životního prostředí městského úřadu. Každé hřiště se skládá ze dvou herních prvků. Na jednom děti skáčou na barevných políčkách podle toho, do kterého kontejneru patří předmět napsaný na políčkách. Na druhém skáčou děti na předměty, které patří do vybraného kontejneru.

Miroslava Jirků se inspirovala projektem „Hry na chodník pro malé i velké“ navrženém obyvatelem Litoměřic Filipem Horákem v rámci tzv. participativního rozpočtování.
[...]

Litoměřice

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe z tématu